Mielno
Facebook Ig Karpacz Ig Mielno

Dietetyka

Dietetyka i wypoczynek w Karpaczu

Wakacyjny wyjazd to nie tylko okazja do błogiego lenistwa i beztroskiego leżenia brzuchem do góry, ale także realna szansa na to, by ten brzuch zmniejszyć. Osobom pragnącym schudnąć podczas urlopu i utrzymać dobrą formę po powrocie do domu prezentujemy wczasy z dietą w Instytucie Zdrowia SOFRA w Karpaczu. Nasze turnusy bazują na zbilansowanej diecie, w której królują owoce i warzywa. Trwała metamorfoza nie stanie się faktem, jeśli zmiana żywieniowych przyzwyczajeń potrwa jedynie do momentu zakończenia turnusu. Aby móc cieszyć się dobrym samopoczuciem, zgrabną sylwetką i uniknąć wielu chorób, które mogą pojawić się jako następstwo otyłości, potrzeba zmiany codziennych przyzwyczajeń i trafnej diagnozy specjalisty. Konsultacja z dietetykiem, wykonanie testu na nietolerancję pokarmową, badanie składu ciała z tkanką tłuszczową trzewną czy wodno-metanowy test wodorowy pomogą określi potrawy, których powinniśmy unikać w jadłospisie i wskazać te mikro- i makroskładniki, których organizm potrzebuje najbardziej.

Dietetyka – nauka w służbie zdrowia

Dobry dietetyk to osoba, która posiada nie tylko wiedzę, ale także umiejętne podejście do klienta. Przygotowanie idealnego jadłospisu nie powinno ograniczać się do korzystania ze schematów. Spersonalizowane menu musi uwzględniać m.in. przebyte i aktualne schorzenia, rodzaj aktywności, nietolerancję pokarmową czy preferencje kulinarne. Dobrze dobrany plan pokarmowy jest szyty na miarę indywidualnych potrzeb i możliwości osoby decydującej się na przejście na dietę. Takie podejście wymaga czasu i przestrzeni na spokojną rozmowę z dietetykiem. Z pewnością znajdą Państwo na nią czas podczas pobytu wypoczynkowego w naszym ośrodku w Karpaczu. Do dyspozycji gości oddajemy zespół doświadczonych dietetyków, dla których dietetyka to nie tylko dyscyplina naukowa, ale także pasja i narzędzie do zmieniania życia innych na lepsze. Z ich pomocą zrzucenie zbędnych kilogramów na trwałe, bez efektu jo-jo, jest możliwe! Zapraszamy Państwa do przekonania się o tym osobiście, podczas wczasów z dietą w Instytucie Zdrowia w Karpaczu, miejscu, w którym dietetyka od ponad dwudziestu lat zajmuje szczególne miejsce.

x W Sofrze dbamy o Twoje bezpieczeństwo.

Sprawdź nasze procedury związane z COVID-19

Czytaj więcej

W Instytucie Zdrowia Sofra jest bezpieczniej niż w domu!

W specjalnej zakładce poświęconej COVID-19 znajdują się informacje o specjalnych procedurach, które przygotowaliśmy, aby zapewnić Państwu szczególne bezpieczeństwo i komfort.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ