Mielno
Facebook Ig Karpacz Ig Mielno

Turnus rehabilitacyjny ambulatoryjny

Nietrzymanie moczu to poważny problem, który w znaczący sposób wpływa na jakość życia chorych, ogranicza ich aktywność zawodową i życie towarzyskie, prowadzi do izolacji ze społeczeństwa, a w skrajnych przypadkach do depresji a nawet prób samobójczych. Wg danych WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) oraz ICS ( Międzynarodowego Towarzystwa Kontynencji) nietrzymanie moczu określane jest jako bardzo poważny problem społeczny i cywilizacyjny. Statystyki szacują, że występuje on u ok. 15% każdego społeczeństwa. W Polsce dotyczy to ok. 2,5 mln osób.

Dla kogo?

 

  • zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn mających problem z nietrzymaniem moczu,
  • mężczyzn, u których operacja prostatektomii miała miejsce min. 6 tygodni wstecz,
  • dla osób, które podczas rehabilitacji nie są zakwaterowane w naszym Instytucie, a uczestniczą jedynie w programie treningowym,
  • dla osób, które chcą profilaktycznie wzmocnić mięśnie dna miednicy,
  • dla osób, które chcą poprawić wytrzymałość i siłę mięśni fazowych i tonicznych,
  • dla osób, które chcą uelastycznić oraz poprawić ukrwienie struktur dna miednicy,
  • dla osób, które chcą nauczyć się wykonywać codzienne czynności bez obawy niekontrolowanego wycieku moczu.

Każdy pobyt pacjenta rozpoczyna konsultacja z fizjoterapeutą oraz lekarzem urologiem. Program treningowy zakłada odbycie każdego dnia ( za wyjątkiem sobót i niedziel) trzech sesji treningowych. Wykorzystujemy urządzenie Phenix Liberty pozwalające przeprowadzić dokładną ocenę umiejętności aktywacji i naukę selektywnej pracy mięśni dna miednicy z wyłączeniem mięśni brzucha. Prowadzimy także progresywną relaksację mięśni wg Jacobsona z wykorzystaniem różnych przyborów: piłki, poduszki sensomotoryczne, taśmy oraz ćwiczenia równoważne ( czucia głębokiego), również z wykorzystaniem niestabilnego podłoża. Po zakończonym turnusie rehabilitacyjnym pacjent otrzymuje konspekt ćwiczeń, które powinien wykonywać w domu.

Ze względu na skuteczność rehabilitacji zalecamy turnusy 2 tygodniowe, a po upływie ok. 6 miesięcy kolejny turnus rehabilitacyjny.

Wszystkie treningi wykonywane są pod nadzorem wykwalifikowanego fizjoterapeuty urologicznego, który na bieżąco ustala natężenie poszczególnych elementów treningu. Podczas przerw pomiędzy poszczególnymi cyklami treningowymi zachęcamy do skorzystania z herbaciarni, gdzie można zrelaksować się i skosztować wielu rodzajów ziołowych herbat wspomagających terapię.

Cennik

  • wizyta lekarska z planem leczenia 200 zł,
  • pierwszy trening ( 1 h) + sonda+ konsultacja fizjoterapeutyczna 300 zł,
  • kolejne treningi ( 1 h) 150 zł każdy.

Skontaktuj się z nami: +48 665 600 812, +48 605 352 667

x W Sofrze dbamy o Twoje bezpieczeństwo.

Sprawdź nasze procedury związane z COVID-19

Czytaj więcej

W Instytucie Zdrowia Sofra jest bezpieczniej niż w domu!

W specjalnej zakładce poświęconej COVID-19 znajdują się informacje o specjalnych procedurach, które przygotowaliśmy, aby zapewnić Państwu szczególne bezpieczeństwo i komfort.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ