Dieta sokowa dr Ewy Dąbrowskiej

Kuracja sokowa

Kuracja sokowa jest odmianą diety warzywno – owocowej. Pacjenci w ciągu dnia otrzymują 9 różnych rodzajów soków, wykonanych z produktów spełniających założenia diety warzywno – owocowej. W związku z tym, iż w trakcie kuracji oczyszczająco – odchudzającej bardzo istotnym elementem jest kontrola spożywanych węglowodanów prostych występujących w owocach, większość serwowanych napojów to soki warzywne, a owocowe stanowią jedynie dodatek. Innym ważnym akcentem w kuracji, wspomagającym terapeutyczne działanie soków, są herbaty ziołowe oraz woda mineralna lub źródlana niegazowana. Komponent ten stanowi wspaniałe remedium na schorzenia cywilizacyjne.

Dla kogo ta dieta?

Dieta sokowa skierowana jest do Pacjentów, których układ pokarmowy w trakcie oczyszczania z różnych względów nie toleruje stałego pożywienia. Była i jest polecana przez wiele autorytetów w zakresie żywienia m.in. dr n. med. Ewę Dąbrowską, dr Michała Tombaka, dr Maxa Gersona, dr Bernarda Jensena, itp.

Soki są wyśmienitym sposobem na dostarczenie wielu cennych składników, których organizm potrzebuje (witamin, mikro i makro elementów, enzymów, przeciwutleniaczy). Ich spożywanie w kuracji sokowej oczyszcza organizm ze złogów i toksyn oraz dostarcza niezbędnych substancji uruchamiających procesy uzdrawiające. Natomiast wprowadzenie soków do codziennego menu zdecydowanie wzmacnia układ immunologiczny, co pozwala zachować dobrą kondycję psychofizyczną, czyli pełnię zdrowia.


Zarezerwuj pobyt

W górach - Karpacz

Instytut Zdrowia Sofra w Karpaczu położony jest w centrum miasta z widokiem na najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżkę. Nasz obiekt oferuje nowoczesne pokoje oraz apartamenty z bogatą bazą leczniczo-rehabilitacyjną, gabinetami SPA oraz częścią gastronomiczną.

Nad morzem - Mielno

Instytut Zdrowia Sofra w Mielnie położony jest tuż obok bałtyckiej plaży na jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc Polskiego Wybrzeża. Nasz obiekt oferuje 130 miejsc noclegowych z bogatą bazą leczniczo-rehabilitacyjną, gabinetami SPA oraz częścią gastronomiczną.

Zgadzam się

Pod poniższym linkiem przedstawiamy naszą politykę prywatności, w której znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych po 25 maja 2018 r. oraz informacja o zastosowanych technologiach (np.: plikach cookie). Akceptacja polityki oznacza, że wyrażasz zgodę na postanowienia zawarte w Polityce prywatności Instytutu Zdrowia SOFRA Sp. z o.o.