Dieta warzywno-owocowa w postaci surowej

Warzywa i owoce na surowo

Surowa wersja diety warzywno – owocowej jest bardziej restrykcyjną jej odmianą. Jest ona oparta na żywieniu naturalnym, surowym i nieprzetworzonym.
Dieta ta ma bardzo duże właściwości alkalizujące (odkwasza organizm) i antyoksydacyjne, dostarcza witamin, minerałów i bioaktywnych składników odżywczych, a także uaktywnia enzymy. Surowa wersja diety warzywno-owocowej uwzględnia: warzywa i owoce w całości, surówki, zielone koktajle, zupy na bazie zmiksowanych surowych warzyw, przyprawionych ziołami, soki, kiszone warzywa (bez ogórków kiszonych), dużą ilość wody z cytryną.

Dla kogo ta dieta?

Jest ona przeznaczona przede wszystkim dla osób:

  • z zespołem metabolicznym: otyłością (szybsza utrata masy ciała) i towarzyszącym często nadciśnieniem (ze względu na brak soli szybszy efekt obniżenia ciśnienia), cukrzycą typu II (niskie indeksy glikemiczne), miażdżycą tętnic wieńcowych i szyjnych, kończyn dolnych, chorobami zakrzepowymi, obrzękami (brak soli i duża ilość wody)
  • z chorobami nerek (ze względu na niski poziom białka i soli)
  • w stanach związanych z zakwaszeniem organizmu: bólami mięśni, głowy, osłabieniem, zgagą, stanami zapalnymi, osteoporozą.
  • Szczególną wartością wersji surowej diety warzywno-owocowej jest bogactwo enzymów i jej wysoka zdolność do alkalizacji organizmu bowiem spożywanie pokarmów zakwaszających jest częstą przyczyną wielu schorzeń.

Zarezerwuj pobyt

W górach - Karpacz

Instytut Zdrowia Sofra w Karpaczu położony jest w centrum miasta z widokiem na najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżkę. Nasz obiekt oferuje nowoczesne pokoje oraz apartamenty z bogatą bazą leczniczo-rehabilitacyjną, gabinetami SPA oraz częścią gastronomiczną.

Nad morzem - Mielno

Instytut Zdrowia Sofra w Mielnie położony jest tuż obok bałtyckiej plaży na jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc Polskiego Wybrzeża. Nasz obiekt oferuje 130 miejsc noclegowych z bogatą bazą leczniczo-rehabilitacyjną, gabinetami SPA oraz częścią gastronomiczną.

Zgadzam się

Pod poniższym linkiem przedstawiamy naszą politykę prywatności, w której znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych po 25 maja 2018 r. oraz informacja o zastosowanych technologiach (np.: plikach cookie). Akceptacja polityki oznacza, że wyrażasz zgodę na postanowienia zawarte w Polityce prywatności Instytutu Zdrowia SOFRA Sp. z o.o.