Publikacje Instytutu Zdrowia Sofra

Wiedza to skarb, pobyt to dobry moment na jej zgłębienie

W tym miejscu mogą Państwo kupić książki, które zawierają cenne informacje nt. zdrowego odżywiania i jak ważną rolę odgrywają one w naszym życiu. W książkach znajdują się również przepisy, sposoby na to, jak sprawić, by potrawy lekkostrawne nie były nudne, za to bardzo smaczne.

Książki można zamówić wysyłkowo wypełniając formularz u dołu strony. Zamówienia wysyłamy pocztą za pobraniem.

"Dieta warzywno-owocowa a harmonia ciała" autorstwa dr n. med. Ewy Dąbrowskiej


Publikacja dr Ewy Dąbrowskiej zawiera wiele cennych informacji na temat diety warzywno – owocowej, przebiegu kuracji dietą oraz mechanizmów jej działania. Znajdziemy tu liczne przykłady wyleczenia osób dzięki zastosowaniu tej nowatorskiej metody leczenia. Autorka wskazuje także na różnice w interpretacji przyczyn powstawania chorób w ujęciu medycyny akademickiej i naturalnej.


Cena: 18 zł

"Ciało i ducha ratować żywieniem" autorstwa dr n. med. Ewy Dąbrowskiej


Autorka udowadnia, że jedną z głównych przyczyn chorób „cywilizacyjnych” jest złe odżywianie. W treści książki znajdujemy potwierdzenie, iż stosując dietę owocowo – warzywną możemy skutecznie wpływać na poprawę stanu swego zdrowia.


Cena: 18 zł

„Przywracać zdrowie żywieniem” autorstwa dr n. med. Ewy Dąbrowskiej


Książka w sposób zrozumiały definiuje zasady zdrowego żywienia, a w szczególności dietą warzywno - owocową. Dr nauk medycznych Ewa Dąbrowska jest lekarzem, który od wielu lat z powodzeniem stosuje w praktyce ten sposób leczenia. Zawarte są tu również przykłady osób, które dzięki diecie powróciły do zdrowia. W książce znajdziemy także przepisy kulinarne na potrawy typowe dla diety warzywno – owocowej i diety pełnowartościowej.


Cena: 10 zł

"Profilaktyka zdrowotna w kształtowaniu zdrowia człowieka - wybrane aspekty"


Inicjatywa powstania niniejszej publikacji narodziła się w Instytucie Zdrowia SOFRA, który od lat zajmuje się szeroko pojętą profilaktyką zdrowotną. W myśl idei TWOJE NOWE ZDROWE JA, wraz z zebranym zespołem ekspertów, przygotowaliśmy dla Państwa dziesięć wartościowych rozdziałów, zawierających szereg niezwykle cennych informacji.


Cena: 37 zł


Jubileuszowy biuletyn

Wydany w dziesiątą rocznicę uruchomienia w Sofrze w Mielnie - Unieściu wczasów zdrowotnych z dietą warzywno - owocowąCena: 4 zł


Zawiera on wiele ciekawych informacji na temat promocji zdrowia, sposobów utrzymywania oraz rozwijania zdrowego sposobu życia. Pan profesor Zygmunt Sójka – Prezes Stowarzyszenia Re – Vita opisał w swoim wykładzie rolę tej instytucji jaką odgrywa ona we wdrażaniu dietoterapii.

Znajduje się tutaj informacja na temat działalności Stowarzyszenia Re-Vita, którego istotną część stanowi promocja właściwego sposobu odżywiania i aktywności fizycznej. Renata Gabryszak - Prezes zarządu Instytutu Zdrowia Sofra na łamach biuletynu przedstawia historię Instytutu oraz etapy wprowadzania do jego oferty pobytów zdrowotnych.

Zdecydowanie polecamy wszystkim wykład dr Ewy Dąbrowskiej, w którym w jasny sposób przedstawiono najważniejsze zasady diety warzywno – owocowej. Efekty stosowania diety zostały tu bardzo ciekawie opisane na przykładach osób, które dzięki jej stosowaniu pozbyły się wielu przewlekłych i bardzo skomplikowanych schorzeń.

"Jeść, by żyć" autorstwa dr. Joela Fuhrmana


Z publikacji dr. Fuhrmana dowiemy się dlaczego tyjemy, jak możemy schudnąć oraz jak tryskać zdrowiem do późnej starości. Ta książka pomoże zredukować nadmiar masy ciała, pozbyć się przewlekłych schorzeń, dobrze spać i mieć więcej energii.


Cena: 40 zł


"Herbaty darem natury" autorstwa dr Grażyny Mrozińskiej i Natalii Jucha

W przystępny sposób opisane zostały tu właściwości poszczególnych herbat i "herbatek ziołowych" oraz zasady ich zaparzania. Autorki mają nadzieję. iż zawarte w publikacji informacje będą pomocne w indywidualnym wyborze właściwej herbaty - stosownie do własnych preferencji smakowych jak wskazań zdrowotnych.


Cena: 5 zł


Zamów książki wpisując wybrane pozycje w formularzu

tu wpisz swoją wiadomość
Zgadzam się

Pod poniższym linkiem przedstawiamy naszą politykę prywatności, w której znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych po 25 maja 2018 r. oraz informacja o zastosowanych technologiach (np.: plikach cookie). Akceptacja polityki oznacza, że wyrażasz zgodę na postanowienia zawarte w Polityce prywatności Instytutu Zdrowia SOFRA Sp. z o.o.