Mielno
Facebook Ig Karpacz Ig Mielno

Hydroterapia i basen

Rodzaj zabieguCzasCena

Hydromasaż

15 minut35,00 zł

Hydromasaż z algami

30 minut60,00 zł

Hydromasaż z kozim mlekiem

30 minut60,00 zł

Masaż podwodny ręczny

20 minut50,00 zł

Masaż podwodny ręczny – karnet

5/10 razy230,00 zł/450,00 zł

Bicze szkockie

6 minut35,00 zł

Bicze szkockie – karnet

5/10 razy160,00 zł/310,00 zł

Hydromasaż suchy – aquafizer

15 minut30,00 zł

Hydroterapia w Karpaczu

Hydroterapia stanowi uzupełnienie konwencjonalnych metod leczenia i pielęgnacji ciała. To dział fizjoterapii, który wykorzystuje wodę w różnej postaci do wykonywania zabiegów mających na celu ukojenie nerwów, rozluźnienie, poprawę kondycji skóry i nie tylko. Woda stanowi ponad 60% organizmu dorosłego człowieka i warunkuje szereg procesów zachodzących w naszym ciele. Picie niewystarczającej ilości płynów może mieć zgubne skutki i prowadzić do odwodnienia. Dietetycy przestrzegają, że właściwe nawodnienie jest jednym z fundamentów piramidy zdrowego żywienia. Regularne dostarczanie płynów do organizmu ma m.in. wpływ na przemianę materii i umiejętność utrzymania koncentracji. Okazuje się, że woda może mieć też zbawienny wpływ na nasze ciało i zmysły, nie tylko w postaci napoju. Sztukę wykorzystania wody jako komplementarnej formy terapii nazywamy hydroterapią. W jej skład wchodzą m.in. hydromasaż, bicze szkockie czy masaż podwodny ręczny. Wszystkie te zabiegi są dostępne w Instytucie Zdrowia SOFRA w Karpaczu.

Masaż podwodny ręczny, hydromasaż i bicze szkockie na wyciągnięcie ręki

W jakich sytuacjach lekarze rekomendują hydroterapię? Używa się jej przede wszystkim jako dodatkowej metody łagodzenia stresu i objawów nerwic lękowych, w chorobach układu krwionośnego, dysfunkcjach serca, komplikacjach narządów rozrodczych, do zwalczania bezsenności, nerwobóli czy po prostu jako sposobu na rozluźnienie zmęczonych mięśni. Dobroczynne właściwości wodnej terapii były znane od wieków. Współczesna hydroterapia wykorzystuje najnowsze zdobycze technologiczne pozwalające zwiększyć pozytywne efekty stosowania zabiegów. W naszej ofercie znajdą Państwo przekrój różnorodnych usług wykorzystujących zbawienne możliwości H20. Szkockie bicze, hydromasaż z kozim mlekiem, algami czy masaż podwodny ręczny to główne punkty w ofercie ośrodka SOFRA w Karpaczu oferującego turnusy rehabilitacyjne. Zabiegi można kupować na sztuki lub zamówić od razu cały pakiet w postaci karnetu. Hydroterapia w Instytucie Zdrowia jest prowadzona przez najwyższej klasy specjalistów – rehabilitantów i masażystów. Każdy z nich cechuje się nie tylko wysokimi kwalifikacjami i praktycznym doświadczeniem, ale również indywidualnym podejściem do każdego kuracjusza.

x W Sofrze dbamy o Twoje bezpieczeństwo.

Sprawdź nasze procedury związane z COVID-19

Czytaj więcej

W Instytucie Zdrowia Sofra jest bezpieczniej niż w domu!

W specjalnej zakładce poświęconej COVID-19 znajdują się informacje o specjalnych procedurach, które przygotowaliśmy, aby zapewnić Państwu szczególne bezpieczeństwo i komfort.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ