Mielno
Facebook Ig Karpacz Ig Mielno

Tlenoterapia normobaryczna

Rodzaj zabieguCzasCena

Tlenoterapia normobaryczna – 1 wejście

90 min.110 zł

Tlenoterapia normobaryczna – pakiet 5 wejść

90 min.450 zł

Tlenoterapia normobaryczna – pakiet 10 wejść

90 min.800 zł

Tlenoterapia normobaryczna – seans prywatny (max. 8 osób)

90 min.720 zł

Zabieg tlenoterapii normobarycznej wspiera regenerację wszystkich tkanek w ludzkim ciele, poprawia naturalną odporność, likwiduje stany zapalne, umożliwia zachowanie doskonałej kondycji i wyglądu. W komorze normobarycznej panuje specjalnie skomponowana atmosfera, w której, przy podniesionym ciśnieniu do ok. 1500 hPa, zawartość tlenu dochodzi do 40%, dwutlenku węgla do 1,9%, a cząsteczkowego wodoru do 0,45%, czyli więcej niż w normalnych warunkach atmosferycznych.

Przebywanie w komorze normobarycznej jest całkowicie bezpieczne i nie ma żadnego negatywnego wpływu na funkcjonowanie organizmu. Korzyści z korzystania z normobarii można podzielić na cztery dziedziny:

  1. Przede wszystkim zdrowie – to nieocenione wsparcie dla pacjentów z problemami zdrowotnymi. Seanse pomagają w leczeniu zmian skórnych (oparzeń, łuszczycy, trądziku), przyspieszają regenerację po zabiegach chirurgicznych i chemioterapii oraz rekonwalescencję po zawałach i udarach, doskonale wpływają na proces gojenia się ran. Poza tym wspierają wzrost komórek macierzystych wpływających na odbudowę tkanek w organizmie, pomagają w terapii chorób przewlekłych (cukrzyca, alergia, grzybica, borelioza, stwardnienie rozsiane).
  2. Samopoczucie – seanse w komorze pozytywnie wpływają na samopoczucie pacjentów, ograniczają stany przewlekłego zmęczenia oraz depresji. Ponadto ułatwiają zasypianie, poprawiają pamięć i koncentrację. Wspierają detoksykację organizmu zapewniając dobry nastrój i poprawiając ogólną żywotność.
  3. Sport – normobaria to również doskonałe rozwiązanie dla osób aktywnie uprawiających sport. Dotlenia organizm, co prowadzi do poprawienia wydolności. Poza tym pomaga leczyć urazy i kontuzje, a także przyspiesza zanik zakwasów mięśniowych. Korzystnie wpływa na metabolizm ułatwiając walkę ze zbędnymi kilogramami.
  4. Odmładzanie – normobaria hamuje procesy starzenia organizmu, wpływa na wygładzenie zmarszczek poprawiając napięcie i elastyczność skóry. Regeneruje zniszczone komórki systemu nerwowego, a także wspomaga namnażanie komórek skóry właściwej i zwiększenie produkcji kolagenu.

Komora normobaryczna swoją skuteczność działania zawdzięcza przede wszystkim odpowiedniemu stężeniu pierwiastków i związków chemicznych: tlenu, wodoru i dwutlenku węgla. W normobarii stosuje się niższe stężenie tlenu niż w hiperbarii, przez co unika się tzw. chemicznego zapalenia płuc. Dzięki podwyższonej zawartości dwutlenku węgla przyswajalność tlenu przez komórki organizmu jest o wiele większa. Wysokie stężenie CO2 w sąsiedztwie włosowatych naczyń krwionośnych ułatwia odłączanie się tlenu od hemoglobiny tam, gdzie jest on najbardziej potrzebny. W fizjologii zjawisko to opisywane jest jako efekt Hendersona- Bora. Dodatkowo atmosfera została wzbogacona o cząsteczkowy wodór, który pełni funkcję antyoksydanta – spowalnia podziały komórek i wydłuża ich życie.

Komora normobaryczna zapewnia optymalne warunki dla ludzkiego ciała, to świetny relaks dla organizmu. Do seansu nie trzeba specjalnie się przygotowywać – wystarczy zabrać książkę, butelkę wody, ciepłą bluzę lub sweter. Zapewni to Państwu komfort, przy którym będziecie mogli w pełni skorzystać z dobrodziejstw tlenoterapii normobarycznej. Komora wyposażona jest także w toaletę. Seanse odbywają się z udziałem fizjoterapeuty, który czuwa nad Państwa bezpieczeństwem oraz prowadzi specjalne ćwiczenia oddechowe przy użyciu trenażera oddechowego, dzięki któremu poprawiana jest pojemność płuc po to, aby jak najwięcej tlenu dostało się do organizmu.

Pojedynczy seans trwa 1,5 godziny, a jego cena to 110 zł ( wraz z trenażerem oddechowym). Przy zakupie karnetu na 5 wejść cena wynosi 450 zł, a na 10 wejść – 800 zł.   

Rezerwacje seansów: 665 600 812.

x W Sofrze dbamy o Twoje bezpieczeństwo.

Sprawdź nasze procedury związane z COVID-19

Czytaj więcej

W Instytucie Zdrowia Sofra jest bezpieczniej niż w domu!

W specjalnej zakładce poświęconej COVID-19 znajdują się informacje o specjalnych procedurach, które przygotowaliśmy, aby zapewnić Państwu szczególne bezpieczeństwo i komfort.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ