Karpacz
Facebook Ig Karpacz Ig Mielno

Jak wyglądają wczasy z dietą dr Dąbrowskiej?

Dieta dr Dąbrowskiej uznawana jest na przestrzeni ostatnich lat za jedną z najbardziej popularnych, ze względu na wysoką skuteczność jej działania. Opiera się ona na wyłącznym spożywaniu wybranych warzyw i owoców i jest formą okresowej kuracji, w trakcie której można oczyścić organizm, pozbyć się nadprogramowych kilogramów, zyskać lepsze samopoczucie, więcej energii, siły i witalności. Co ciekawe, istnieją specjalne placówki, do których można wybrać się na wczasy odchudzające w górach na terapię opartą o założenia diety dr Dąbrowskiej.

Zasada działania diety dr Dąbrowskiej

Dieta dr Dąbrowskiej to swego rodzaju głodówka lecznicza, która ma za zadanie przywrócić równowagę w procesach metabolicznych, wzmocnić mechanizmy funkcjonowania organizmu, a także dostarczyć mu niezbędnych witamin, mikroelementów i enzymów. Może ona trwać od kilku dni do maksymalnie 6 tygodni, w zależności od rodzaju oczekiwanych efektów czy kondycji danego organizmu. W trakcie leczenia spożywa się przede wszystkim niskoskrobiowe warzywa, jak również i owoce o niskiej zawartości cukru. Dieta ta jest mało kaloryczna, dlatego też w trakcie jej stosowania nie zaleca się podejmowania żadnych wyczerpujących aktywności.

Co jeść a czego unikać?

Jakie więc produkty stanowią menu tej diety? Jeśli chodzi o warzywa są to: bulwy i korzenie (marchew, burak, seler czy pietruszka), kapusty (jarmuż, kalafior, kapusta, kalarepa,brokuł), dyniowate (cukinia, ogórek, dynia, kabaczek) a także psiankowate (pomidory, papryka i bakłażan). Warto stosować też warzywa liściaste i cebulowe, które można jeść na surowo, gotowane, na grillu czy w formie zup. Jeśli chodzi o owoce, tutaj najlepiej sprawdzą się cytryny, grejpfruty, jabłka i owoce jagodowe. Stosuje się też naturalne kiszonki (kiszoną kapustę, kiszone ogórki czy zakwas z czerwonych buraków). Absolutnie nie można spożywać cukrów, zbóż i produktów zbożowych, kaszy, mleka i przetworów mlecznych, jajek, mięsa oraz olejów i tłuszczów roślinnych.

Jakie korzyści może dać nam dieta dr Dąbrowskiej?

Dieta dr Dąbrowskiej, choć przez wielu jest krytykowana, niesie za sobą szereg korzyści. Trzeba jedynie pamiętać o tym, że jest to sposób żywienia krótkoterminowy, który ma za zadanie oczyścić organizm, pozwolić człowiekowi lepiej się czuć i działając w oparciu o odpowiednie metody – zapewnić lepszy wygląd.

Głównymi korzyściami tej diety są między innymi: stabilizacja ciśnienia krwi, walka z zakrzepami, uregulowanie poziomu cukru we krwi czy też zahamowanie wytwarzania wodnych rodników. Dieta przywraca organizmowi harmonię i spokój, likwiduje zapasy tłuszczu i usuwa kwas moczowy ze stawów. Dzięki niej toksyny wydzielają się z organizmu zdecydowanie szybciej, układ pokarmowy i trawienny działa zdecydowanie lepiej, a skóra jest bardziej świetlista i wygładzona.

Wczasy odchudzające w górach z dietą dr Dąbrowskiej

Dla osób, dla których trudnością jest samodzielne stosowanie się do reżimu dietowego, idealnym rozwiązaniem mogą okazać się wczasy z dietą dr Dąbrowskiej. Jest to pobyt w Instytucie Zdrowia Sofra, położonym w malowniczym centrum Karpacza z widokiem na najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżkę. Instytut oferuje wczasy odchudzające w górach z wykorzystaniem metod diety dr Dąbrowskiej. Piękne widoki, niezwykła atmosfera, możliwość poznania nowych ludzi oraz cel uzyskania lepszego wyglądu i samopoczucia to powody, dla których warto rozważyć ten sposób spędzenia swojego wolnego czasu.

x W Sofrze dbamy o Twoje bezpieczeństwo.

Sprawdź nasze procedury związane z COVID-19

Czytaj więcej

W Instytucie Zdrowia Sofra jest bezpieczniej niż w domu!

W specjalnej zakładce poświęconej COVID-19 znajdują się informacje o specjalnych procedurach, które przygotowaliśmy, aby zapewnić Państwu szczególne bezpieczeństwo i komfort.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ