Facebook Ig Karpacz Ig Mielno

Bezpieczny urlop – jakie miejsce wybrać, aby komfortowo spędzić wakacje?

Urlop – czas jakże potrzebny w życiu każdego pracującego człowieka. Kilkanaście dni wypoczynku, w trakcie których staramy się zapomnieć o trudach codziennego życia i chcemy odpocząć od swoich obowiązków. Właśnie dlatego większość z nas szuka ustronnego miejsca poza domem, w którym będziemy mogli skupić się na relaksie i własnym komforcie psychicznym. Pandemia koronawirusa spowodowała jednak, że obecnie wyjazd do niektórych krajów czy miast nie jest bezpieczny. Jak wybrać bezpieczne miejsce na urlop?

Bezpieczny urlop – czego unikać?

Aby cieszyć się bezpiecznym urlopem, przede wszystkim unikajmy podróży do miejsc zatłoczonych, w których na małej przestrzeni przebywa stosunkowo wiele osób. Mowa raczej o zamkniętych pomieszczeniach w budynkach, na przykład dyskotekach czy niewielkich pubach. Dla bezpieczeństwa swojego i innych osób, najlepiej nie ryzykować zbyt bliskich kontaktów z ludźmi.

 

Warto także pamiętać o regularnym myciu lub dezynfekowaniu rąk. Dotyczy to szczególnie momentu przed zjedzeniem posiłku, który nie wymaga użycia sztućców. Gdy przebywamy poza domem, w kawiarni czy restauracji, łatwo zapomnieć o higienie – mimo wszystko trzeba starać się zawsze postępować zgodnie z określonymi zasadami. Najlepiej w ogóle nie dotykać palcami okolic ust, nosa i oczu, jeśli wcześniej nie mieliśmy możliwości skorzystania z płynu odkażającego dłonie.

Zdrowo i bezpiecznie – może urlop w górach?

Jeśli chcesz połączyć przyjemne z pożytecznym – udaj się na relaksującą, uzdrawiającą ciało i umysł wycieczkę w góry. Konkretnie do Instytutu Zdrowia SOFRA w Karpaczu, położonego u podnóża najwyższego szczytu Karkonoszy –  Śnieżki. Instytut to nowoczesny obiekt z pokojami do wynajęcia, który oferuje swoim pacjentom wszelkie dogodności, takie jak zaplecze restauracyjno – kuchenne, sale lecznicze i SPA. Można tutaj wybrać pobyt typowo wczasowy albo jedną z kuracji  leczniczych, między innymi specjalny program regeneracyjny, którego podstawą są: wzbogacona o antyoksydanty i immunostymulatory dieta pełnowartościowa, zabiegi z fizjo i fizykoterapii oraz fitness płuc, czyli tlenoterapia normobaryczna. Lokalizacja tego miejsca nadaje mu niepowtarzalnego charakteru. ciche, spokojne, usytuowane z dala od miejskiego zgiełku tereny z bujną roślinnością, czyste powietrze i możliwość kontaktu z naturą sprawiają, że to miejsce doskonałe zarówno dla osób szukających odpoczynku podczas powolnych spacerów karkonoskimi szlakami, jak i dla bardziej aktywnych pasjonatów wycieczek rowerowych czy tras wspinaczkowych.

Bezpieczne wakacje nad morzem

A jeśli z jakiegoś powodu góry nie przekonują, to może… nad morze? Instytut Zdrowia Sofra w Mielnie, podobnie jak ośrodek w Karpaczu, oferuje wczasowiczom połączenie kuracji odchudzających i zdrowotnych z wypoczynkiem i relaksem. Pacjenci w różnym wieku mogą skorzystać z dobroczynnych właściwości stosowanych w Instytucie metod leczenia i diet, m.in. diety dr Ewy Dąbrowskiej. Urlop w ośrodku to bardzo dobre rozwiązanie dla osób chcących udać się na oczyszczające wakacje, które poprawią nie tylko ich kondycję psychiczną. ale także fizyczną. Obiekt położony jest zaledwie kilkadziesiąt metrów od bałtyckiej plaży, otoczonej zielenią. Swobodne plażowanie, luksusowe warunki w ośrodku, opieka specjalistów, którzy troszczą się o to, aby wczasowicze zdrowo i bezpiecznie spędzili wakacje – czego można chcieć więcej?

 

Pracownicy Instytutów Zdrowia w Mielnie i Karpaczu starannie dbają o bezpieczeństwo w ośrodkach, przestrzegając wszystkich określonych zaleceń. Dla Instytutów od lat troska o zdrowie wypoczywających jest najważniejsza, dlatego jeśli szukasz odpowiedniego i bezpiecznego miejsca na urlop, koniecznie zapoznaj się z ofertą.