Facebook Ig Karpacz Ig Mielno

Dieta dr Ewy Dąbrowskiej w postaci soków

Kuracja sokowa stanowi odmianę diety dr Ewy Dąbrowskiej. W ciągu dnia pacjenci otrzymują 9 zróżnicowanych rodzajów soków z produktów, które dopuszcza dieta dr Ewy Dąbrowskiej. W trakcie kuracji istotnym elementem jest kontrola spożywanych węglowodanów prostych, zatem większość oferowanych soków to soki warzywne, a napoje owocowe stanowią jedynie dodatek. Kolejnym istotnym elementem kuracji wspomagającej zdrowotne działanie soków są herbaty ziołowe oraz woda mineralna niegazowana, która zapewnia odpowiedni poziom nawodnienia i może stanowić remedium na niektóre schorzenia cywilizacyjne.

DLA KOGO TA DIETA W POSTACI SOKÓW?

Dieta sokowa zyskuje popularność i uznanie dietetyków. Jest ona skierowana głównie do pacjentów, których układ pokarmowy, w trakcie oczyszczania lub z różnych innych względów, nie toleruje stałego pożywienia. Dieta w postaci soków była i jest polecana przez wiele autorytetów w zakresie żywienia m.in. dr n. med. Ewę Dąbrowską, dr Michała Tombaka, dr Maxa Gersona, dr Bernarda Jensena i wielu innych specjalistów.

DIETA DR DĄBROWSKIEJ W POSTACI SOKÓW – ZDROWIE I SMAK, JESTEM NA TAK!

Soki własnej produkcji są wyśmienitym sposobem na dostarczenie wielu cennych składników, których organizm potrzebuje (witamin, mikro- i makroelementów, enzymów, przeciwutleniaczy). Ich spożywanie w kuracji sokowej oczyszcza organizm ze złogów i toksyn oraz dostarcza niezbędnych substancji uruchamiających procesy uzdrawiające. Natomiast wprowadzenie soków do codziennego menu zdecydowanie wzmacnia układ immunologiczny, co pozwala zachować większą odporność na infekcje i utrzymać dobrą kondycję psychofizyczną przez okrągły rok. Soki i koktajle domowej roboty mogą być doskonałym zamiennikiem słodkich przekąsek podjadanych między posiłkami. Pyszne, pełnowartościowe, pozbawione ulepszaczy, energetyczne, a przy tym sycące bomby witaminowe w płynie mogą stać się ważnym elementem Państwa jadłospisu na co dzień. Dowodem na to jest dieta sokowa w Instytucie Zdrowia w Karpaczu.